Haluaisitko kokeilla jotain uutta ja energistä harrastusta, jossa yhdistyvät liikunta, akrobatia ja yhdessä tekeminen?
HAC:n alkeisjoukkueet ovat avoinna kaikille, ja mukaan voi liittyä läpi kauden – eikä aiempaa kokemusta tarvita! Joukkueita löytyy kaikille ikäryhmille, pienistä mikroista aikuisiin saakka.
Mikrot (3–8 vuotta)
- Epelit(3–4 vuotta) 21 paikkaa avoinna
- harjoitukset sunnuntaisin 10.30-11.15 HAC Training Centerillä
- Ease (5–6 vuotta) 12 paikkaa avoinna
- harjoitukset sunnuntaisin 11.30-12.15 HAC Training Centerillä
- Elves (6–8 vuotta) 9 paikkaa avoinna
- harjoitukset sunnuntaisin 12.30-13.15 HAC Training Centerillä
Minit (2015–2013 syntyneet)
- Yhdistetty cheerleading ja cheertanssi Epic 5 paikkaa avoinna
- harjoitukset torstaisin klo 16.30-18.00 HAC Training Centerillä
- Edgy 13 paikkaa avoinna
- harjoitukset sunnuntaisin klo 17.00-19.00 Töölön Kisahallilla
- Entry 5 paikkaa avoinna
- harjoitukset torstaisin klo 18.00-19.00 ja sunnuntaisin 16.00-18.00 HAC Training Centerillä
- Enter 6 paikkaa avoinna
- harjoitukset keskiviikkoisin klo 16.30-18.00 ja perjantaisin 16.00-17.30 HAC Training Centerillä
- Excite 1 paikka avoinna
- harjoitukset sunnuntaisin klo 15.30-17.30 HAC Training Centerillä
- Cheertanssi Mini Dance Elite 10 paikkaa avoinna
- harjoitukset maanantaisin klo 16.00-17.15 ja sunnuntaisin 13.00-14.30 HAC Training Centerillä
Youth & juniorit (2013–2006 syntyneet)
- Extempore 13 paikkaa avoinna
- harjoitukset maanantaisin klo 17.30-19.00 HAC Training Centerillä
Aikuiset (2006 ja aikaisemmin syntyneet)
- Eager 26 paikkaa avoinna
- harjoitukset torstaisin klo 19.00-21.00
Cheerleading ei ole vain lasten ja nuorten laji – aikuisille suunnattu Eager-joukkue toivottaa tervetulleeksi kaikki yli 18-vuotiaat! Tämä joukkue tarjoaa mahdollisuuden oppia cheerleadingin perusteet myös vanhemmalla iällä, ja mukaan voi liittyä ilman aiempaa urheilutaustaa.
Miten pääset mukaan?
HAC tarjoaa kaikille uusille harrastajille kaksi maksutonta kokeilukertaa, joissa pääset tutustumaan joukkueen toimintaan ja harjoituksiin ennen sitoutumista. Kokeilukerroille osallistuminen on helppoa – ilmoita osallistumisestasi valmennus@hac.fi, kerro joukkue ja päivä, jolloin tulet paikalle. Sen jälkeen tulet vain paikalle sovittuna päivänä liikuntavaatteissa ja mukavilla lenkkareilla tai sukkasilteen. Harjoituksissa opit cheerleadingin perusteita, kuten koordinaatiota, stuntteja ja akrobatiaa.
Ilmoittaudu nyt!
Voit tutustua joukkueisiin ja tarkastaa niiden harjoitusajat sekä -paikat MyClub-järjestelmästä tai verkkosivuiltamme. Joukkueiden tiedoista näet, mikä ryhmä sopii sinulle tai lapsellesi parhaiten. Jos et ole varma, mikä joukkue olisi oikea valinta, voit ottaa yhteyttä HAC:n valmennuspäällikköön sähköpostitse valmennus@hac.fi, ja autamme sinua valitsemaan sopivan joukkueen.
Cheerleading ja cheertanssi tarjoavat upean mahdollisuuden kehittää fyysistä kuntoa, oppia uusia taitoja ja saada uusia ystäviä. Liity HAC:n iloiseen ja energiseen yhteisöön jo tänään!
Tervetuloa mukaan Leijonaperheeseen!