HELSINKI ATHLETICS CHEERLEADERS HAKEE KAHTA KOKOAIKAISTA VALMENTAJAA

Haluatko työskennellä kehittyvän lajin parissa Suomen menestyneimmässä cheerleadingseurassa? Helsinki Athletics Cheerleaders hakee kahta (2) kokoaikaista valmentajaa vastaamaan seuramme edustusjoukkueiden (level 5, level 6)  valmennustoiminnasta, sekä seuramme klinikka- ja leiritoiminnasta. Valmentajien työparina työskentelee seuramme valmennuspäällikkö. Muita työkavereitasi ja yhteistyökumppaneitasi ovat seuramme seurakoordinaattori, hallituksen vastuuhenkilöt, valmentajat, joukkueenjohtajat sekä urheilijat vanhempineen.

Tehtävä on kokoaikainen ja toistaiseksi voimassa oleva. Tehtävään sisältyy koeaika. Työaika sijoittuu pääsääntöisesti arkipäiville ilta-aikaan ja viikonloppuihin.

Odotamme sinulta valmennuskokemusta, urheiluosaamista, kehityshalua  ja innostuneisuutta seuratoimintaa kohtaan.  Toivomme että pystyt esittämään esimerkkejä tuloksellisesta valmennuksesta.  Olet kykeneväinen ryhmä- sekä itsenäiseen työskentelyyn ja pidät sovituista aikatauluista kiinni. Tehtävän hoitaminen edellyttää innostunutta asennetta ja johtamistaitoja, sekä kykyä toimia muuttuvissa tilanteissa.

Valmentajan tehtäviä ovat muun muassa

–    käytännön valmennustyö (3 joukkueessa)

–    seuran leiritoiminnan suunnittelu ja toteutus

–    edustusjoukkueiden toiminnan suunnittelu, organisointi ja kehittämistyö

–    seuran kurssitoiminnan suunnittelu, kehittäminen ja toteutus

–    kouluyhteistyö

–     harjoitusvierailut ja seuran valmennuslinjojen jalkautus

Tarjoamme sinulle intohimoisen ja vastaanottavan työyhteisön. Sinulla on hieno mahdollisuus päästä mukaan kehittämään kilpacheereadingin huippuseuran toimintaa. Tarjoamme hyvät koulutusmahdollisuudet.

Lähetä hakemuksesi, palkkatoiveesi ja CV:si sähköpostitse osoitteeseen valmennus@hac.fi otsikolla ’Ammattivalmentaja’, viimeistään 28.11.2019. Haastattelut aloitetaan jo hakuaikana. Lähetä hakemuksesi jo tänään, sillä paikat täytetään heti sopivan henkilön löydyttyä. Lisätietoja tehtävästä antaa valmennuspäällikkö Ina Tiittula torstaina 21.11 klo.10-13.00, maanantaina 25.11 klo. 10-13,  p. 040 160 9868.